ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:58

Hemşirelik için yemin ettiler


Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 1. sınıf öğrencileri ‘Hemşireliğe Giriş Yemini’ etti.

Yemin öncesi beyaz önlüklerini giyen 66 hemşire adayı, mutluluklarını aileleriyle paylaşırken, duygusal anlar yaşadı. Programın açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yurdagül Erdem, bu mesleğin önemli bir meslek olduğunu dile getirdi.

Sağlığın hayatın her döneminde önemini koruyan en temel ihtiyaçlardan bir tanesi olduğunu belirten Erdem, "Hemşirelik mesleğinin temelinde sevgi yatar." dedi. Hemşireliğin fedakârlık isteyen bir meslek olduğunu vurgulayan Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız da, hemşireliğin hastalara daha iyi hizmet etmek ve onların daha çabuk sağlığına kavuşmasını sağlamak için özveri isteyen kutsal bir meslek olduğunu söyledi.

Hemşire konusunda kadro alamadıklarını belirten Yıldız, "Kendi imkânlarımızla 4 B kapsamında hemşire alma konusunda da başarılı değiliz. Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğümüz bizlere gereken desteği sağlıyor fakat bu destek bize yeterli değil." ifadesinde bulundu.

Kırıkkale Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Güngüneş ise Kırıkkale’de sağlık alanında yaptıkları çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER