ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 13:35

"Hemşirelerimiz, karşılıksız hizmet etmenin onurunu yaşıyor"

"Hemşirelerimiz, karşılıksız hizmet etmenin onurunu yaşıyor"


 Bursa İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Resul Özbek, hemşirelerin yüksek bir özveriyle, kendi sıkıntılarını bir kenara bırakarak şifa dağıtmaya çalıştığını söyledi.

'12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü' nedeniyle yazılı açıklama yapan Özbek, hemşirelik mesleğinin insan sevgisi, şefkat, bilgi, beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslek olduğunu dile getirdi.

Özbek, şunları ifade etti: "Bu kutsal meslek günümüzde tıp alanındaki ilerlemelere paralel olarak geçmişten bugüne önemli gelişmeler kaydetmiş ve tüm dünyadaki sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru ve saygı duyulan mesleği haline gelmiştir. Hemşirelik her yaştaki birey, aile ve toplulukların sağlıklı veya hasta bulundukları her yerde sağlığın geliştirilmesi, hastalıkların önlenmesi, sağlığın iyileştirilmesi konuları ile ilgili olup; güvenli bir çevrenin oluşturulması, sağlık araştırmaları, sağlık politikalarına katılım, hasta bakım, sağlık sistemlerinin yönetimi ve eğitimi konularında rol almaktadırlar." açıklamasında bulundu.”

Hemşirelerin, koruyucu ve tedavi edici sağlık alanlarında ülkenin her köşesinde hizmet verdiğini belirten Özbek, "Her türlü zor ve ağır şartlarda tatil, bayram demeden, mesai olup olmadığına bakmaksızın yüksek bir özveriyle, kendi sıkıntılarını bir kenara bırakarak şifa dağıtmaya çalışmaktadır. Personel yetersizliği, son dönemlerde kendilerine gösterilen olumsuz tavır ve şiddete rağmen, hastalara saygı, sevgi ve güler yüzlerinden bir şey eksiltmeden sağlık ekibinin en önemli destekçilerinden olmaktadırlar." açıklamasını yaptı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER