ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:48

Hemşirelerden Suriye için kermes


Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan hemşireler, İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğiyle Suriyelilere yardım amacıyla kermes düzenledi.
Hastanenin idari işler katında düzenlenen ve iki gün sürecek olan kermese, hasta yakınları ve hastane çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Kermes hakkında bilgi veren Başhekim Opr. Dr. Özcan Öktem, hemşirelerin İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğiyle Suriyeliler için kermes düzenlemeyi talep ettiğini, kendilerinin de bunu uygun gördüğünü söyledi.
Hemşirelere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür eden Öktem, "Hemşirelerimiz Suriye'de ezilen, zulüm gören kardeşlerimiz için kermes düzenlemek istedi. Böylece her zaman onların yanında olduğumuzu göstermek istediler. Biz de onlara elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık" dedi.
Hemşire Kader Akdağ Aslan da kendileri tokken kardeşlerinin aç olmasına gönüllerinin razı olmadığını ifade etti. Kermesi düzenleyen arkadaşlarına teşekkür eden Aslan, "Hazırladığımız yemek, pasta ve tatlıları kermesimizde Suriyeliler yararına satışa sunduk. Hemşire arkadaşlarımızın evlerinde hazırladığı yiyecekleri, hasta yakınları ve hastane çalışanları satın aldı. Elde edilecek gelirden Suriye'de açlıkla mücadele eden insanlar yararlanacak. Düzenleyenlerden Allah razı olsun" diye konuştu.
Duygularını Kürtçe ifade eden hasta yakınları ise Suriye'de açlıkla mücadele eden insanlar için bu tür yardımların her zaman yapılması gerektiğini belirtti.
Bu arada kermesten elde edilen gelirin İHH İnsanı Yardım Vakfı kanalıyla Suriye'ye gönderileceği bildirildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER