ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 11:51

Daha önceden alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulmuş

Hem suçlu hem de pişman

Dehşet anlarını alkollü olduğu için hatırlamadığını, fakat şuurunun yerinde olduğunu ifade eden R.A. “İki kişinin ölümüne sebep olduğum için pişmanım” dedi.


Bursa’da, takla atarak girdiği otobüs durağındaki baba kızın ölümüne sebep olmakla suçlanan sürücü, kaza günü ehliyetinin üzerinde olmadığını, alkollü araç kullanmaktan dolayı polis tarafından daha önce el koyulduğunu söyledi.

Dehşet anlarını alkollü olduğu için hatırlamadığını, fakat şuurunun yerinde olduğunu ifade eden R.A. “İki kişinin ölümüne sebep olduğum için pişmanım” dedi.

DAHA ÖNCEDE ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMIŞ

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, “bilinçli taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 22,5 yıla kadar hapsi istenen çiftçi R.A. ilk defa hakim karşısına çıktı. Geçen ağustos ayında Yalova yolu üzerindeki durakta otobüs bekleyen 5 çocuk babası Rasim Güngör ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi sınıf öğretmenliği bölümü son sınıfında okuyan kızı Tunay Güngör’e çarparak ölümüne sebep olmakla suçlanan R.A, kaza anını hatırlamadığını, ehliyetinin ise, daha önce polis tarafından alkollü araç kullandığından dolayı el konulduğu için üzerinde olmadığını söyledi.

NASIL ÇARPTIĞIMI HATIRLAMIYORUM

Kazanın yaşandığı gün, arkadaşlarıyla birlikte içkili bir restoranda alkol aldıklarını anlatan 3 çocuk babası R.A., “Dört tane bira içtim. Yalova’dan Mudanya’ya giderek sahil kenarında oturduk. Kent Meydanı’na kadar arkadaşım Yavuz’un kullandığı araba ile geldik. Yavuz araçtan inince ben direksiyona geçtim. Yalova’ya doğru giderken, plakasını hatırlamadığım bir araç, benim idaremdeki aracı sıkıştırınca direksiyonu sağa kırdım. Araç, dönmeye başladı ve sağdaki kaldırıma çarptı. Kendimi kaybettim, hastanedeydim. Ölenlere nasıl çarptığımı hatırlamıyorum. Alkollüydüm, ama şuurum yerindeydi. Hızım 90-100 civarındaydı. Kazadan sonra Çekirge Devlet Hastanesi’ne gittim. Burada kimse ilgilenmeyince, Orhangazi Devlet Hastanesi’ne gittim. İki kişinin ölümüne sebep olduğum için pişmanım” şeklinde konuşarak kendini savundu.

“EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILSIN”

Kazada ölen baba Rasim Güngör (54) ile kızı Tunay Güngör’ün (24) duruşmaya müşteki olarak katılan yakınları Yasin Güngör, Murat Güngör, Meryem Karataş, Leyla Güngör, Zenne Güngör, Rasim Güngör, “Sanığın en ağır ceza verilmesini istiyoruz. Şikayetçiyiz” diye konuştu.

Sanık R.A.’nın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı şahitlerin dinlenmesi için erteledi.KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER