ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 17:25

Hem Bilgisayar Mühendisliği hem Hukuk hem Bilişim Hukuku okudu

Hem Bilgisayar Mühendisliği hem Hukuk hem Bilişim Hukuku okudu


Bilişim sektöründe görev yapan Hasan Selçuk Turan, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde tamamladı. Turan, Doğuş Üniversitesi‘nde Hukuk, Bilgi Üniversitesi ‘nde de Bilişim Hukuku alanında yüksek lisans yaptı.

İnternete ilginin büyümesi ile bilişim yönetiminde artan bireysel ve kurumsal sorumluluklar yeni alanlar oluşturuyor. Bunlardan Bilişim Hukuku, şu an revaçta. Bilişim sektörüne senelerini veren Hasan Selçuk Turan, eğitim ve kariyer hayatını bu alana göre şekillendirenlerden.


Turan, Türkiye’de hem Bilgisayar Mühendisliği’ni hem Hukuk’u hem de Bilişim Hukuku ‘nu bitiren ilk isim oldu. Aynı anda 2 ayrı üniversitede Hukuk ve Bilişim Hukuku yüksek lisans öğrenimi gören Turan, bu eğitimlerini 3 seneye sığdırdı.

45 yaşında olan ve senelerdir Bimeks’te IT Yöneticisi olarak görev yapan Turan, bu başarısı ile ilgili olarak ‘‘Bilişim dünyasında suçun tanımı ve özgürlüklerin sınırlarının belirlenmesi güçleşmekte her iki alanda da uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bilişim dünyasını ve bilişim sektörünü içinde yaşarak tanıyanların bu alanda hukuk uygulamalarına ayrı bir anlayış getireceğine ve güncel ihtiyaçlara yeni kuralların hakkaniyete uygun ihdas edilmesine yardımcı olacaklarına inanıyorum.” dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER