ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 18:59

HDP'liler, Fethiye binasına yapılan saldırıyı protesto etti


Muğla'da bir grup, Fethiye ilçesinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Başkanlığı binasına yapılan saldırıyı protesto etti.

Sınırsızlık Meydanı'nda toplanan HDP'li bir grup, Fethiye İlçe Başkanlığı binasına yapılan saldırıya tepki göstererek, oturma eylemi yaptı. HDP Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayı Ayşe Erdem grup adına yaptığı açıklamada, Fethiye'de HDP binasına, amblemine, tabelasına yapılan saldırıyı barış içinde, birlikte yaşama fikrine yapılmış bir saldırı olarak gördüklerini söyledi. HDP olarak, barış, sevgi, eşit kardeşlik ve birlikte yaşayabilmek için çalıştıklarını kaydeden Erdem, "HDP'ye yönelen saldırıların rastgele saldırılar olmadığı, bir merkezden planlanarak yurt çapında sokağa yayılmak istendiği açıktır. HDP tabelası, bizzat kamu görevlilerinin verdiği talimatla yine kamu hizmetlileri tarafından indirilmiştir. O tabelayı kim indirmişse yerine de o takmalıdır." dedi.

Olayda görevini yapmayan, saldırganları engellemeyen görevlilere soruşturma açılmasını isteyen Erdem, "Saldırı görüntülerinin incittiği adalet duygumuz ancak savcılar harekete geçerse yok olmaktan kurtulacaktır. HDP her zamanki gibi barışı savunmayı sürdürecektir. Bizi çatışmaya çekmeye çalışıyorlar, ama biz siyasi arenada çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu da kendimizi koruyamayacağımız anlamına gelmiyor. Hiçbir HDP'li yalnız değildir. Hiçbir HDP'li korumasız değildir. Özgürlük mücadelesi verenler ellerinden özgürlüğü alındığında mücadeleyi daha da artırırlar. Biz de öyle yapacağız, mücadeleye devam." diye konuştu. Konuşmaların ardından grup, olaysız şekilde dağıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER