SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2014 Salı 14:37

HDP üyeleri Kadıköy’den Beşiktaş’a gidecek olan vapuru işgal etti.

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/hdp-uyeleri-vapuru-isgal-etti-1476227-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/hdp-uyeleri-vapuru-isgal-etti-1476227-622x360.jpg
HDP üyeleri vapuru işgal etti

HDP üyeleri, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Kadıköy’den Beşiktaş’a gidecek olan vapuru işgal etti.


HDP'li grup Beşiktaş-Kadıköy seferi yapan vapuru işgal ederek Kobani pankartı açtı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Kadıköy’den Beşiktaş’a gidecek olan vapuru işgal etti. Yolcuların tepkisine neden olan eylemin ardından 9 kişi gözaltına alındı.

HDP üyesi 9 kişilik grup, Beşiktaş’a gitmek üzere Kadıköy İskelesi’ne yanaşan “Şehit Sami Akbulut” isimli vapura binerek “Kobani halkı bizim için de direniyor” yazılı pankart açtı.

Yaşanan eylem nedeniyle vapur seferi yapılamadı. Bunun üzerine vapurda ve iskelede bulunan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Eylemcilere bağıran bir kadın yolcu açtıkları pankartı çekerek indirmeye çalıştı. Eylem bir türlü sona erdirilmeyince yolcular da grubun üzerine yürüdü. Olay yerine gelen polis ekipleri, pankartı aşağı çekerek indirdi. Bu sırada bazı yolcular ise eylemcileri iterek indirmeye çalıştı. Vapura giren polis ekipleri, eylemcileri yaka paça aşağı indirdi. Göstericiler vapurdan indirildikten sonra da slogan atmaya devam etti. Polis aracına bindirilen eylemciler emniyete götürüldü.KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Kobani eylemlerinde 2 tutuklama

SONRAKİ HABER

Batman’da üst düzey güvenlik

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - Adolf Hitler:14 Ekim 2014, Salı 17:11

    Bu şerefsizleri içeri değil sınırdışına kobaniye atacaksın bakalım kendi ülkesini yaktığı gibi işidide yakabilecek mi