ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 15:46

HDP Fethiye ilçe başkanlığı açılışındaki gerginlik


Fethiye'de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe örgütünün açılışı sırasında yaşanan gerginliğin ardından bu partiye destek verdiğini iddiasıyla taşlanan pastanenin işletmecisi Veysi Aslan, amcası ile oğlunun 1990 yılında Mardin'deki evlerinde teröristler tarafından katledildiğini bildirdi.
Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Baha Şıkman Caddesi'ndeki iş yerine, ilçede çıkan olaylar sırasında taşlanarak zarar gördüğünü söyledi.
Bir provokasyonla karşı karşıya geldiklerini, ilgileri olmayan bir nedenden dolayı iş yerine zarar verildiğini belirten Aslan, "Parti bürosuyla benim hiçbir alakam yok. Kimisi kiraya verdiğimi, kimisi de büronun benim olduğumu söylüyor. Bana bir tane kanıt getirsinler" dedi.
İlçeye 8 yıl önce geldiğini bildiren Aslan, "Buraya güzel bir mekan açmışım, bu Fethiye'nin güzelliği değil mi? 2007'de iş yerimin bulunduğu cadde kuş uçmaz, kervan geçmez bir yerdi. Bu cadde benim sayemde bir merkeze dönüşmüş. Bu kötü bir şey mi, bu Fethiye'nin güzelliği değil mi?" diye konuştu.
Aslan, kendisine neden böyle tavır alındığını bilmediğini dile getirerek, yetkililerden olayın sorumlularının yakalanmasını istedi. 8 yıllık ticaret hayatının bir günde yerin dibine batırıldığını ifade eden Aslan, insanların çok büyük bir provokasyona geldiğini, kendisiyle ilgili bir araştırma yaptıklarında olaylarla kesinlikle ilgisi bulunmadığının anlaşılacağını vurguladı.
Veysi Aslan, kendisiyle ilgili bir kanıt bulunursa iş yerine ilk taşı kendisinin atacağını belirterek, iş yerine Türk bayrağından başka bir bayrak asılmadığına dikkati çekti.
- Amcası ve oğlu teröristler tarafından katledilmiş
Amcası ile oğlunun 1990'da Mardin'deki evlerinde teröristler tarafından katledildiğini anlatan Aslan, şöyle konuştu:
"Bunların hepsi kanıtlı şeylerdir. Sanal alemde 'kendini korumak için yapıyor' diyorlar. Benim bir hatam olsaydı burada durmazdım, kaçardım ama iş yerimden 2 dakika bile ayrılmadım. Her zaman alnım açık, başım dik. Hiçbir şeyden de korkum yok. Herkesin sağduyulu olmasını istiyorum. Provokasyonu bir an önce durdursunlar, suçlular bir an önce yakalansın."
- Olay
9 Mart'ta Fethiye'de, HDP ilçe örgütünün açılışı sırasında yaşanan gerginlik nedeniyle Aslan'a ait pastane bir grup tarafından taşlanmıştı. Pastane çevresinde güvenlik önlemi alan polis, gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER