ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 18:14

HDP Aksaray il binasının açılışındaki gerginlik


AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, HDP Aksaray il binası açılışında yaşanan gerginliğe ilişkin, Aksaray'ın huzurunu, birliğini ve dirliğini bir öfkeye mahkum edemeyeceklerini söyledi.
Alaboyun, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Aksaray'da istenmeyen olaylar sonucunda, iki polis ve 35'e yakın kişinin yaralandığını dile getirdi.
Kolu kırılan bir polisin hastaneden taburcu edildiğini belirten Alaboyun, şunları kaydetti:
"Bariyerin, üzerine düşmesi sonucunda, iki ayağı kırılmış olan polis kardeşimiz, halen tedavi görüyor. Bu olaylar, bizleri gerçekten üzmüştür. Partiler, demokrasinin gereği herhangi bir yerde kanunlar çerçevesinde, seçim bürolarını veya teşkilatlarını açma hakkına sahiptir. Bu anayasal bir haktır. Bazı arkadaşlarımızın, bu konudaki hassasiyetlerini anlıyoruz. Fakat bu tür protestoları, demokratik şekilde yapmamız lazım. Demokratik bir şekilde yapmaz da şiddete başvurursak, onların konuştuğu dilde konuşursak, o zaman haklı davamızda haksız durumuna düşmüş oluruz. Özellikle bu konuda, genç yaştaki arkadaşlarımızın oraya götürülerek veya sosyal medya üzerinden örgütlenerek, böyle bir şey yapmaları bizi üzüyor."
"Aksaray'ın her mahallesinde, her evinde iyi-kötü birbiriyle akraba haline gelmiş Türk-Kürt kardeşliği vardır" diyen Alaboyun, şöyle devam etti:
"Bizlerin de yakın akrabaları var. Buradaki karışıklığın kime, ne faydası olacak? Siyaset akılla olur, duygularla değil. Biz, memleketimizin huzurunu, birliğini ve dirliğini bir öfkeye mahkum edemeyiz. Bu konuda çok dikkatli olmamız lazım."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER