ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2013 Cuma 01:02

H.D'nin katil zanlısı tutuklandı


Batman'da töre cinayetine kurban gittiği belirlenen 15 yaşındaki H.D'nin katil zanlısı olduğu gerekçesiyle amcasının oğlu Ö.D tutuklandı

Edinilen bilgiye göre, 17 Aralık 2012 tarihinde Batman Çayı'nda ölü bulunan ve töre cinayetine kurban gittiği belirlenen H.D'nin katil zanlısı olduğu iddiasıyla aranan amcasının oğlu Ö.D, Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonda yakalanarak Batman'a getirildi.

Sorgulamasının ardından adli mercilere sevk edilen Ö.D tutuklandı.

Batman Çayı'nda cesedi bulunan ve 4 aylık hamile olduğu belirlenen 15 yaşındaki H.D'nin töre cinayetine kurban gittiği ortaya çıkmış, istemediği bir kişiyle zorla evlendirildiği, bir yıl evli kaldıktan sonra şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle eşinden ayrılarak Diyarbakır merkezde oturan ailesinin yanına geri döndüğü öğrenilmişti. H.D'nin, bu sırada tecavüze uğradığı ve hamile kaldığının anlaşılması üzerine aile büyüklerinin aldığı kararla öldürüldüğü öne sürülmüştü.

Olaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişiden, H.D'nin dedesi G.D. azmettirici, amcaları H.D. ve E.D. ise cinayeti işledikleri iddiasıyla tutuklanmıştı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER