ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 13:58

'Hazreti Peygamber' konulu sınavda ter döktü

Hazreti Peygamber konulu sınavda ter döktü


Yozgat'ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitimciler Derneği tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen 'Hazreti Peygamber' konulu sınava 13 bin 500 öğrenci katıldı.

    Yozgat Eğitimciler Derneği Başkanı Salih Dedeoğlu yaptığı açıklamada, Hazreti Peygamber'in hayatını öğrencilere okutmak ve öğretmek amacıyla il genelinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik 'Herkes O'nu Okuyor' adlı kitap okuma kampanyası başlattıklarını hatırlattı.

    Kitap okuma kampanyasının ardından Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalayarak Hazreti Peygamber konulu sınav yaptıklarını kaydeden Dedeoğlu, "Peygamber Efendimizin hayatını öğrencilerimize okutmak ve Efendimizin o nurlu hayatını çocuklarımıza anlatmak için böyle bir sınav yaptık. Amacımız Efendimizin hayatını, ahlakını çocuklara öğretmek. Sınav için Yozgat genelinden yaklaşık 13 bin 500 başvuru oldu. 11 ilçeden sınava giren öğrencimiz var. Değerlendirme 4 kategori üzerinden yapılacak. Değerlendirme sonucu dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar, akıllı telefon, bisiklet, fotoğraf makinesi ve çeşitli hediyeler vereceğiz. Bu yarışmayı önümüzdeki yıllarda da düzenleyerek geleneksel hale getirmeyi de planlıyoruz." diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER