ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 15:04

Hazır giyimciler, AVM’lerden şikayetçi


Samsun Hazır Elbiseciler Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akbaş, kent merkezine açılan büyük alışveriş merkezlerinin oda üyelerini ekonomik olarak zor duruma soktuğunu belirterek, "Bizler, alışveriş merkezlerinde aynı kalitede satılan ürünü hem üretiyor hemde yüzde 30 daha ucuza satıyoruz." dedi.

Samsun Hazır Elbiseciler Tuhafiyeciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akbaş, kent merkezine açılan büyük alışveriş merkezlerinin odaya bağlı bin 200 tekstilciyi ekonomik olarak etkilediğini söyledi. Büyük alışveriş merkezlerinin çalışma usullerini düzenleyecek yasal düzenlemenin TBMM’de bekletildiğini ileri süren Akbaş, “Alışveriş merkezleri şehir merkezinden 10 km uzakta olmalıdır. Bizler alışveriş merkezlerinde aynı kalitede satılan ürünü hem üretiyor, hemde yüzde 30 daha ucuza satıyoruz. Birçok alışveriş merkezi fason üretimlerini Samsun’daki imalatçılarımıza yaptırıyor. Kent merkezinde yer alan bu büyük alışveriş merkezleri oda üyelerimizin işlerini oldukça etkiliyor. Vatandaşımızı alışverişlerini oda üyelerimizden yapmaya davet ediyorum." dedi.

Samsun’da tekstil sektörünün en büyük dezavantajının teşvikten yararlanamamak olduğunu söyleyen Oda Başkanı Ahmet Akbaş, “Samsun teşvikten fazla yararlanamadığı için, kentte bayilik ve toptancılık sistemi gelişti. Ne yazık ki tekstil alanında yapılan yatırımlar
genellikle Bursa, Gaziantep, İstanbul ve Denizli gibi illere yapılıyor." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER