ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Aralık 2016 Perşembe 14:04

Hazineden 'FETÖ operasyonu' açıklaması

Hazineden FETÖ operasyonu açıklaması

Hazine Müsteşarlığından yapılan açıklamada, "Müsteşarlıkta polis baskını şeklinde kesinlikle herhangi bir operasyon olmamıştır. Haber konusu operasyonun daha önce KHK'larla kurumdan uzaklaştırılmış personelle ilgili olduğu anlaşılmıştır." denildi.


Hazine Müsteşarlığından yapılan açıklamada, iddiaların aksine bu sabah müsteşarlıkta polis baskını şeklinde herhangi bir Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ) operasyonu olmadığı belirtildi.

Müsteşarlık açıklamasında, bazı internet sitelerinde, "Ankara'da dev operasyon" başlıklı haberde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesince, Hazine Müsteşarlığında, FETÖ operasyonun başlatıldığı, bu kapsamda 19 şüphelinin gözaltına alındığına yer verildiği ifade edildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bilgi eksikliğinden kaynaklı bu haberlerde sanki sabahın erken saatlerinde, Müsteşarlığımızda operasyon yapıldığı izlenimi doğmuştur. Yapılan incelemede, haber konusu operasyonun daha önce KHK’larla kurumdan uzaklaştırılmış Hazine personeli ile ilgili olduğu anlaşılmıştır. Bu çerçevede bu sabah Hazine Müsteşarlığımızda polis baskını şeklinde kesinlikle herhangi bir operasyon olmamıştır."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER