ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 14:21

Hayvanat bahçesini bir günde 18 bin kişi ziyaret etti

Hayvanat bahçesini bir günde 18 bin kişi ziyaret etti


Kayseri Harikalar Diyarı'nı hafta sonu Kayseri ve çevre illerden çok sayıda kişi ziyaret etti. Sadece pazar günü hayvanat bahçesine yaklaşık 18 bin kişi giriş yaptı. Eğlence Dünyası, buz pisti ve diğer bölümlere gelenlerle bu rakamın 35 bini aştığı tahmin ediliyor.

Kayseri'nin yeni sosyal yaşam merkezi Harikalar Diyarı'na ilgi her geçen gün artıyor. Harikalar Diyarı'ndaki farklı tesislerin birbiri ardına hizmet vermeye başlamasıyla birlikte ziyaretçi sayısında büyük artış görüldü. Hafta sonu binlerce kişi Harikalar Diyarı'nı gezdi.

Harikalar Diyarı'nın en çok ilgi çeken bölümlerinden olan hayvanat bahçesinin turnikelerinden sadece pazar günü yaklaşık 18 bin kişi giriş yaptı. Hayvanat bahçesinin gün batımından önce kapanması ve hava karardıktan sonra özellikle eğlence parkı ve buz pistinin görmüş olduğu ilgi dikkate alındığında Harikalar Diyarı'na pazar günü gelenlerin 35 bini aştığı tahmin ediliyor.

Bu arada Harikalar Diyarı'nda at binme tesisi de hazır hale geldi. Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Koordinatörü Ali Üstünel binicilik alanına ilginin hayli fazla olduğunu belirterek, "Dünyanın en gösterişli atları olan friesian ve en minik atları olan shetlandları getirdik. Binicilik meraklılarının ilgisinin artarak süreceğine inanıyoruz." dedi.

Harikalar Diyarı sadece eğlenme değil dinlenme merkezi de oldu. Harikalar Diyarı içinde çok modern kafe ve restoranlar hizmet veriyor. Aileler Harikalar Diyarı'nın farklı bölümlerinde eğlenme fırsatı bulduğu gibi çok güzel manzaralar eşliğinde kafe ve restoranlarda dinlenme imkanı da buluyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER