ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 11:50

Hayrat Vakfı'ndan öğrencilere Kur'an-ı Kerim


Artvin Hayrat Vakfı, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle orta öğretim ve liselerde Kur’an-ı Kerim dersini seçen öğrencilere Elifba ve Kur’an hediye etti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yapılan çalışmada il genelinde bin 721 adet Kur’an-ı Kerim dağıtıldı.

Hayrat Vakfı Artvin Temsilcisi Gürsel Demir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hazreti Peygamberin (sas) ahlakı Kur’an ahlakı olması cihetiyle Kutlu Doğum’da en güzel hediyenin Kur’an-ı Kerim olacağı düşüncesiyle böyle bir çalışma başlattık. Ortaöğretim ve liselerde Kur’an-ı Kerim’i seçmeli ders olmasının ardından bu dersi seçen öğrencilere Kur’an ve Elifba hediye etme kampanyası başlattık. Bu yıl eğitim hayatına başlayan Hopa, Ardanuç ve Murgul İmam Hatip Lisesi'nin öğrencilerinin tümüne de Kur’an-ı Kerim hediye ettik. ayrıca okul idarecileri ve öğretmenlere de hediyelerimizi oluşturduk. Kampanya ile il genelinde bin 721 adet Kur'an-ı Kerim ve Elifba dağıttı.” dedi.

Demir, Ahmet Hüsrev Altınbaşak tarafından yazılan Tevafuklu Kur’an-ı Kerim’i tabetmeye başlayan Hayrat Vakfı’nın, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ülke genelinde halk eğitim merkezlerinde Osmanlıca Kursları düzenlediğini de hatırlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER