ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2013 Salı 16:42

Hayırseverlerin yaptırdığı cami törenle açıldı


Malatya’nın Hekimhan ilçesi Kurşunlu beldesinde inşa edilen Cecimli Camii ibadete açıldı. Hayırseverler tarafından yaptırılan camide okunan ilk ezanın ardından ilk namaz kılındı.

Kurşunlu beldesi Cecimli mezrasına inşa edilen caminin açılışı törenle gerçekleştirildi. İmam hatip Serdal Kutaçun’un okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Hekimhan Kaymakamı Mesut Çoban, cami yapımına destek veren hayırseverlere teşekkür etti. Hekimhan Müftüsü Durmuş Ali Çetmi de iki yıl önce başlattıkları '9 Köye 9 Cami Projesi' kapsamında camiler inşa ettiklerini belirtti. Camilerin İslam toplumlarının simgeleri olduğunu vurgulayan Çetmi, şöyle devam etti: “Bu yıl Hekimhan’da cami yılı desek yeridir. Çünkü geçen Ramazan ayında 9 Köye 9 Cami Projesi kapsamında yapılan cami ve minarelerimizin açılışını yaptık. Bugün de kubbesi, minaresi, lojmanı, yeni açılan Kur'an kursu ve müştemilatıyla bir külliyeyi andıran camimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki zaman diliminde de Allah’ın izni ve siz hayır sahiplerimizin destekleriyle yeni cami ve minarelerimizin inşaatına başlayacağız."

Konuşmaların ardından hayırseverlere plaket verildi. İbadete açılan caminin minaresinden okunan ilk ezanın ardından törene katılanlar ibadethanede ilk namazı kıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER