ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Mayıs 2013 Perşembe 21:55

Hayırsever işadamından eğitime 250 bin lira destek

Hayırsever işadamından eğitime 250 bin lira destek


Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin 2013-2014 eğitim öğretim sezonunda faaliyete başlayacağını duyan Amasyalı işadamları yapılacak olan yeni binada kendilerinin de katkısı olması amacıyla yardıma koşuyor.

Yardım yapacak olan hayırsever işadamlarından olan Kol İnşaat’ın sahibi Muharrem Kol, Amasya Üniversitesi’ndeki yeni açılan programları, öğrenci sayısındaki artışı, sosyal, kültürel, bilimsel etkinlikleri takip ettiğini ifade etti.
Amasya’nın ihtiyaçları, kalkınması ve özellikle istihdam noktasında uzun yıllardır yatırımlar yaptığını belirten Kol, "Bugüne kadar pek çok sosyal sorumluluk projesine destek vermeye çalıştım. Her bir hizmetimizde bu güne kadar yüzümüzün akıyla çıkmış durumdayız. Bu ili kalkındırmak, göç olayını durdurmak, göçten öte "Amasya'da doğanı, Amasya'da doyar kılabilmek" için bizler de önemli projeler geliştirmeye çalışıyoruz.
Bunu da pek çok platformda dile getiriyoruz. Bu alanlardan bir tanesi de, Amasya'nın tarihi misyonundan hareketle Amasya'mızı bir eğitim kenti yapmaktır. Prof. Dr. Metin Orbay ile sık sık görüşerek üniversitemizin gelişimi hakkında bilgiler alıyoruz.

Onun üniversiteyi büyütmeye yönelik heyecanı bizlere de önemli sorumluluk yüklüyor. Kol İnşaat olarak, bu Amasya sevdalısı birisi olarak, İlahiyat Fakültesinin yapımına 250 bin lira yardım yapmaya karar verdim.
Bu desteğim bununla sınırlı olmayacak, inşaat sektöründeki bilgim, tecrübem, işgücü potansiyelimle ve lojistik olarak da hiçbir bedel beklemeden var gücümle çalışmaya hazırım." diye konuştu.

İki yıl önce 6 bin 200 olan öğrenci sayısının 9 bine ulaştığını kaydeden Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay; “Buna paralel olarak 55 olan öğretim üyesi sayımız bugün 110'a ulaşmış durumdadır. Artık üniversitemizde bilimsel araştırmalar belirli bir disiplin içerisinde destekleniyor. Her şeyden önce akademik özlük haklarının güvence altına alındığı, katılımcı bir üniversite olma yolunda önemli mesafeler kaydedildiği ortadadır.” dedi.
Orbay konuşmasının devamında, "Özellikle son iki yılda üniversitenin gösterdiği gerek nicel, gerekse nitel anlamda bu performansın artık hayırsever işadamlarınca da görülmüş olması bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Amasya Üniversitesi’nin, daha doğrusu Amasya'mızın büyümesi, devlet-millet işbirliğinin yerel anlamda üniversitemiz adına da sağlanması zorunluluk haline gelmiştir. Bu motivasyonun sağlanması noktasında eğitim gönüllüsü hayırseverlere ve onların desteklerine ihtiyacımız var. Bizlere yardım eden veya edecek olan hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER