ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 17:44

Hayırsever iş adamı Yusuf Değerli hayatını kaybetti

Hayırsever iş adamı Yusuf Değerli hayatını kaybetti


Canik Başarı Üniversitesi Başarı Eğitim Yardımlaşma ve Kültür Vakfı mütevelli heyeti üyesi hayırsever iş adamı Yusuf Değerli (63), geçirdiği ani kalp krizi sonrası hayatını kaybetti.

Mobilya sektörünün gelişmesine önemli katkıları olan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi hayırsever iş adamı Değerli Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Değerli, vefat etti. Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında Adıyaman’da organize ettiği ihtiyaç sahiplerine et dağıtmak için yola çıkmaya hazırlandığı öğrenilen Değerli’nin cenaze törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Baro Başkanı Av. Necat Anıl, KASİAD Başkanı Abdurrahman Hacıkerimoğlu, çok sayıda sivil toplum örgütü üyesi ile sevenleri katıldı. Değerli’nin cenazesi, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı ile Kıranköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.

"BENİM DEĞERLİ ARKADAŞIMDI"

Hayırsever iş adamı Yusuf Değerli’nin vefatıyla ilgili duygularını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Benim 16 yaşından beri arkadaşımdı. İnsanın 16 yaşında ortaya koyduğu karakter paydaşlığı, 60’lı yaşlara kadar devam edince insanın bu kadar devamlılığı olan bir dostlukta çok özel bağlar oluşuyor. Bu özel bağları hakikaten her arkadaşınızla teşkil edemiyor, oluşturamıyorsunuz. Yusuf benim özel arkadaşım, özel bağlarım oluştuğu bir arkadaşımdı. Belki de ailemin en yakınındaki insanlara bile anlatamadığım sırlarımı paylaştığım bir arkadaşımdı. Veya bir şeyi paylaşmak istiyorsam, ahiret için bir şeyin vasiyetini yapacak birini arayacak olsam işte Yusuf gibi onlardan biriydi. Yusuf bana çok şey ifade ediyor. Sır taşıyan, lüzumsuz konuşmayan, güven duygusunu en üst düzeyde taşıyabilen değerli bir arkadaşımdı. Bayram sabahında çok farklı duyguların çatıştığı bir duygu seline kavuşturdu. Yarın birlikte et dağıtacaktık. Bugün de randevulaşmış, bayramlaşacaktık. Ama bizim plan programımızın dışında Allah’ın da bir plan programı var. Allah mekanını cennet etsin. Nur içinde yatırsın. Geride kalanlara bağ sağlığı diliyorum.” dedi.

"İSMİ GİBİ DEĞERLİ BİR AĞABEYİMİZDİ"

Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Başarı Eğitim Yardımlaşma ve Kültür Vakfı’nın mütevelli heyeti üyesi iş adamı Yusuf Değerli’yi kaybettikleri için büyük üzüntü duyduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Bekdemir, “Bir dönem üniversitemizin mütevelli üyesiydi. Kendisi yaptığı çalışmalarla üniversitemizin bu seviyeye gelmesinde maddi manevi büyük katkı olmuş bir büyüğümüzdü. Her türlü konuda akilliği ve arifliği ile isabetli kararlar alınmasına vesile olmuş, çok değerli birisiydi. Dolayısıyla gerçekten üniversite adına büyük bir kaybımız. Takdiri ilahi. İsmi gibi değerli bir abimizi kaybettik. Senelerin eğitim gönüllüsüydü. Koşan, koşturan bir hayırseverdi. Allah rahmeti ile muamele buyursun inşallah.” şeklinde konuştu.

"SEKTÖRÜN DUAYENİYDİ"

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu ise hayırsever iş adamı Yusuf Değerli’nin mobilya sektörünün duayeni olduğunun altını çizerek, şunları söyledi: “Kendisi benim en samimi dostum, ağabeyim ve meslektaşımdı. Odamızın da meclis üyesiydi. 50 yıl emek verdiği sektörümüzün duayenlerindendi. Şehrimize önemli katkıları olan birisiydi. Hayırsever bir ağabeyimizdi. Allah rahmet diliyorum. Kaybımız çok büyük."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER