ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 14:41

'Hayırda Yarış Günleri Kermesi' açıldı


Niğde’de 'Hayırda Yarış Günleri' isimli kermesin açılışı gerçekleşti.
İmam Hatip Meydanı eski Teknosa yerinde açılan kermesin açılışına Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, AK Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, İl Genel Sekreteri Ali Nebol, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Şahin Mercan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Latif Güngör, GESİAD Başkanı Mustafa Şan, Sungurbey Koleji Genel Müdürü Mehmet Meleş ve birçok davetli katıldı.

Kermesin açılışında konuşan ve açılan kermesin hayırlara vesile olmasını dileyen Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Bugün gerçekten hayırlara imza atacak bir kermesi her birlikte açacağız. Artık kermesler Niğdemizin bir kültürü, geleneği, örfü, adeti oldu. Kermes açan kardeşlerimize kim olursa olsun destek vermek lazım. Burada elde edilen gelirler başta ihtiyaç sahibi öğrencilerimize olmak üzere fakir fukara olan kişilere hakikaten ciddi yardımlarda bulunuyor. Bu kermesin açılışında emeği geçen herkese Niğde Belediyesi adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Niğde Köyleri Derneği adına kurulmuş bir kermes ve gelirinin ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kullanılacağını belirten Fatma Eroğlu, “Kermesimiz 10 Mart’a kadar devam edecek ve 15 gün sürecek. Bu kermesi açma amacımız üniversitede okuyan ve yardıma ihtiyacı olan öğrencilere yardım etmek. Kermesimiz öğrenciler yararına düzenlenmiştir. Tamamen bayan arkadaşlarımızın el yapımı yiyeceklerin bulunduğu kermesimize bütün Niğdeli vatandaşlarımızı bekliyoruz ve bu hayıra ortak olmalarını istiyoruz. Herkesin bütçesine uygun olan fiyatlarımız var.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER