ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2017 Cuma 23:58

'Hayır' çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılmasıdır"

Hayır çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılmasıdır"

AK Parti İstanbul Milletvekili Kuzu: "(Referandumda) Sonucun 'hayır' olarak çıkmasını hiçbir şekilde düşünmek istemiyorum. 'Hayır' çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılmasıdır"


AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, referandum sürecine ilişkin, "Sonucun 'hayır' olarak çıkmasını hiçbir şekilde düşünmek istemiyorum. 'Hayır' çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılmasıdır." dedi.

Kuzu, Barış Manço Kültür Merkezi'nde, Yıldırım Belediyesi tarafından düzenlenen "Cumhurbaşkanlığı ve Yeni Hükümet Sistemi" konferansı öncesinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın idam için "Gerekirse bunun için de bir referandum yolu açabiliriz" sözlerine ilişkin değerlendirmesini sorması üzerine Kuzu, "Parlamentoda çoğunluk bir araya gelirse, 367'yi bulursak o zaman referanduma gitmeden sağlanabilir. O rakamı bulamaz da 367'nin altında kalırsa o zaman referanduma gitmek zorunda kalırız. Şu an böyle bir çalışma yok ama gündemde olan bir konu." dedi.

Kuzu, Türkiye için 16 Nisan'da yapılacak referandumun çok önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"Ben çok önemsiyorum. Bence bu, Türkiye'nin kader oylamasıdır. Bu işe 40 yılımı vermiş bir bilim adamı olarak, bana sorarsanız bu, memleketin önüne gelmiş bir kader tercihidir. Sonucun 'hayır' olarak çıkmasını hiçbir şekilde düşünmek istemiyorum. 'Hayır' çıkması, Türkiye için ciddi bir fırsatın kaçırılmasıdır; Türkiye'nin eski yıllardaki koalisyon dönemine dönmesi, o rezillikleri tekrar yaşaması, iki başlılıktan doğan sıkıntıları yaşamasıdır. İstikrarsızlığın geri gelmesidir, terörle mücadelede sıkıntıların az da olsa ortaya çıkmasıdır. Tersi olursa hem ekonomik, hem siyasi alanda hem de sosyal alanda yeni birtakım adımlar atılmasının önü, gençlerin önü çok ciddi olarak açılacaktır. Bu modele mutlaka 'evet' dememiz gerekiyor."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER