ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:25

Havan topu 20 metrekarelik alanda çukur açtı


Havan topunun isabet etmesiyle bir kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı mısır tarlasında yaklaşık 20 metrekarelik çukur oluştu.

Suriye tarafında Özgür Suriye Ordusu ile PYD mensupları arasındaki çatışmalarda dün ateşlenen havan topu yaklaşık 100 dönümlük mısır tarlasında Kahraman ailesinin çalıştığı alana isabet etti. Olayda Şükrü Kahraman hayatını kaybetti, Ahmet ve Mehmet adındaki çocukları ise yaralandı. Topun ateşlendiği sırada Kahraman ailesinin mısır tarlasındaki sulama borularını değiştirdikleri öğrenildi.

VALİ GÜVENÇ TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Bu arada Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, acılı Kahraman ailesine başsağlığında bulundu. Kahraman ailesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde evi önündeki taziye çadırında başsağlığı dileklerini kabul eden aile yakınları, Vali Güvenç’ten aileye yardım yapılması talebinde bulundu. Vali Güvenç ise Ceylanpınar Kaymakamı İbrahim Çeten’e ailenin ihtiyaçlarının giderilmesi için talimat verdi.

Taziye çadırındaki akrabalara başsağlığında bulunan Güvenç ve beraberindekiler daha sonra eve geçerek olayda yaralananları ziyaret etti. Ziyaret basına kapalı gerçekleşti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER