ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 16:06

Havalimanında Kutlu Doğum coşkusu


 Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) Sakal-ı Şerif’i, Kutlu Doğum haftası sebebiyle Atatürk Havalimanı Hezarfen Ahmet Çelebi Camii’nde ziyarete açıldı. Yüzlerce havalimanı personeli, Sakal-ı Şerif’i öpmek için sıraya girdi. Cami bahçesinde ve içerisinde 2 bin gül dağıtıldı, tatlılar ikram edildi.

Cuma namazı için gelen havalimanı personeli ve yolcular, Fatih Hırka-ı Şerif Camii’nden getirilen Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerif’ini ziyaret etti. Bugüne kadar Sakal-ı Şerif’i hiç görmeyenler, dokunmak ve öpmek için sıraya girdi.

Programa katılan Bakırköy Müftüsü Ömer Erden, ülkemizde Kutlu Doğum haftasını güzel şekilde kutlandığını söyledi. Erdem, bir hafta boyunca Peygamber sevgisi, muhabbetiyle zaman geçirildiğini dile getirdi.

Atatürk Havalimanı Camii İmam Hatibi Mustafa Coşkun da, “Cemaatimize 2 bin gül, gül lokumu, lokma tatlıları ikram ettik. Peygamberimizin Sakal-ı Şerif’ini cemaatimizin ziyaretine açtık. Cemaatimiz burada iş sebebiyle gidemiyorlar. Biz buraya kadar getirerek onların ziyaretine açtık. İnşallah memnun kaldılar, mutlu kaldılar.” dedi.

Ziyaretçilerden Mehmet Altın da, duygularımı ifade etmekte güçlük çektiğini, Sakal-ı Şerif’i gördüğü için çok mutlu olduğunu dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER