ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 14:53

Havalimanında ikinci 'kayıp kedi’ olayı

Havalimanında ikinci kayıp kedi olayı


Atatürk Havalimanı’nda kedisini kaybeden bir kişi daha arama çalışmalarına başladı. Kedisinin bulunması için yetkililere başvuran Tijen Karslı, 'maviş' isimli kedisinin bulunması için yardım istedi.

Geçtiğmiz hafta Atatürk Havalimanı’nda kedisini koybolan Bahar Çınar, havalimanından ayrılmıyor. Yapılan haberlerin ardından kedisini kaybeden bir kişi daha havalimanına geldi. 6 Temmuz’da ‘maviş’ isimli kedisini kaybeden Tijen Karslı, havalimanında iki hafta önce kaybolan kedisini aramaya başladı.

Amerika’dan dönüş yaptığında 6 Temmuz’da kedisiyle birlikte bebek odasına geçtiğini ifade eden Karslı, uzun yolculuğun ardından kedilerini orada saldığını, ardından 3 dakika için odadan uzaklaştığını söyledi. Döndüğünde kedisinin odada olmadığını söyleyen Karslı, “Karakola gidip kameralara baktık. O bölgeyi almadığını fark ettik. O yüzden kameralardan bir şey çıkmadı. Başvuru yaptım, özel güvenlik görevlileri yardım etti. Arama yaptık. Sorubildiğimiz herkese sorduk, ‘gören oldu mu?’ diye fakat sonuç alamadım.” dedi.

Yarın kapanların kurulacağını söyleyen Karslı, havalimanı yetkilileriyle görüştüğünü, bulmak için kapsamlı çalışma başlatılacağını kaydetti. Bahar Çınar’la aynı kaderi paylaştıklarını ifade eden Karslı, kedileri bulmak için birlikte hareket ettiklerini dile getirdi.

Bahar Çınar ise arama çalışmalarının yetersizliğine dikkat çekti. Havalimanında sadece 1 kişi gece termel kamerayla arama yaptıklarını başka bir şey yapılmadığını söyleyen Çınar, “Arama çalışmalarının yetersiz olduğun ifade eden Bahar, içeride çok sayıda kedi,köpek var onlar da oradan çıkarılmalıdır. Orada bulunan kediler, bir deri bir kemik kalmışlar. Kedi vasıflarını kaybetmişler, yazık bu hayvanlar. Çalışmaların biran önce başlatılması gerekiyor.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER