SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2014 Cuma 07:14

Havalimanı'nda gözaltına alınan 46 kadın serbest

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/havalimaninda-gozaltina-alinan-46-kadin-1475046-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/havalimaninda-gozaltina-alinan-46-kadin-1475046-622x360.jpg
Havalimanında gözaltına alınan 46 kadın serbest

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Katı'nda IŞİD kuşatmasını protesto etmek isterken gözaltına alınan 46 kadın sağlık kontrolünden geçirildikten sonra serbest bırakıldı.


 Kobani'ye yönelik IŞİD kuşatmasını protesto etmek için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Katı'nda eylem yapmak isterken, polis tarafından göz altına alınan "Savaşa Karşı Kadın İnisiyatifi" adlı grup üyesi 46 kadın Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından otobüsle sağlık kontrolü için Dr. Sadi Konuk Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. İlk önce sağlık kontrolüne giren kadınlar dışarda diğer arkadaşlarının işlemlerinin bitmesini bekledi. Bu sırada 'Kadınlara bir selam Kobani'den dönüş yok', 'Tacizci polis hesap verecek' şeklinde slogan attılar.

"GÖZ ALTINA ALINIRKEN POLİSLER TARAFINDAN DARP EDİLDİK"

Savaşa Karşı Kadın İnsiyatifi üyesi Özgül Sakin, havalimanında gözaltına alınırken darp edildiğini iddia ederek, " Havalimanında biz IŞİD'in Kobani'deki saldırılarına, iş birlikçi AKP'nin Türkiye'deki iç savaş görünümüne yol açmasına karşı ve Kobani'deki direnen kadınlarla birlikte dayanışma için oradaydık. Pankartımızı açıp bu taleplerimizi dile getirecektik. Bu IŞİD'in geri çekilmesini, AKP hükümetinin derhal politikalarına son vermesini ve barışın sağlanmasını istiyorduk. Bunları söyleyecektik. Pankartımızı açtık, daha 30 saniye geçmedi bir polis grubu paldır küldür bizi göz altına almaya çalıştı. Biz de sloganlarımızla oradaki insanlara uluslararası boyutta da sesimizi duyurmak, tüm kadınlara IŞİD'in katliamlara karşı, AKP'nin bu iş birliğine karşı kadın dayanışmasıyla direnmesini istedik. Ama aynen AKP'nin polisi de aynı işbirlikçi tutumuyla bizi gözaltına aldı. Orada yapması gereken bizim gösterimizi sağlıklı bir şekilde yapmamamızı sağlamaktı. Ama tam aksine darp ederek hakaret ederek taciz ederek gözaltına aldı. Biz zaten polis hakkında da suç duyurumuzu yapacağız, davamızı açacağız. Ama biz kadınlara sesimizi duyurduğumuzu biliyoruz" dedi.

Sağlık kontrolü tamamlanan kadınlar alkışlar eşliğinde hastaneden çıkarken ' Her yer Kobani her yer direniş , Katil IŞİD işbirlikçi AKP' şeklinde slogan attarak hasteneden ayrıldı.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Önce kızını sonra kendini balkondan attı

SONRAKİ HABER

Gaziantep'te polis merkezine saldırı: 3 polis yaralandı

YORUM YAZ
3 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - enes fidan:10 Ekim 2014, Cuma 13:57

    başkayerde yapın

  • - ali şahan:10 Ekim 2014, Cuma 09:30

    birde polis darp etmiş deyip su yüzüne çıkmaya çalışıyorlar ben olsam tecavüz ederdim polis size şefkat elini uzatmış

  • - MERT HAKIKAT:10 Ekim 2014, Cuma 08:55