ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 14:16

Havalimanında 'bebek emzirme' sergisi açıldı

Havalimanında bebek emzirme sergisi açıldı


Sabiha Gökçen Havalimanı’nda emzirmenin önemine dikkat çekmek için 'Mucizeyi Paylaş, Bebeğini Emzir' isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından 1-7 Ağustos tarihlerinde kutlanan Emzirme Haftası kapsamında doğum fotoğrafçısı Şengül Pallı’nın objektifinden, aralarında Çağla Şikel, Gülben Ergen, Pınar Altuğ gibi ünlü isimlerin de yer aldığı 20 özel doğum fotoğrafı sergide yer alıyor. İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı iç hatlar giden katı sergi alanında ziyaretçilerin beğenisine sunulan sergi 15 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

Emzirmenin anne ve bebek sağlığı açısından önemine dikkat çekmek amacıyla 'Mucizeyi Paylaş, Bebeğini Emzir' fotoğraf sergisini ziyarete açan Anadolu Sağlık Merkezi, tüm annelere "Bebeğinizi emzirmeyi tercih edin" mesajı veriyor.

İSG CEO’su Gökhan Buğday, böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Katkılarından dolayı da emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törende söz alan Yasemin Ergene Özilhan da "Böylesine anlamlı bir serginin açılışında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Yeni doğum yapmış bir anne olarak tüm kadınların dikkatini emzirmenin önemine çekmek konusunda ufacık da olsa bir katkım olabilmesini umuyorum." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER