ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 16:50

"Havalar ısındı, yangınlara karşı dikkatli olalım"

"Havalar ısındı, yangınlara karşı dikkatli olalım"


 Zonguldak’ın Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş çalılık yangınları ve araç yangınlarına karşı vatandaşları uyardı.

Belediye İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş ilçeye bağlı 31 mahallede örtü yangınlarının meydana geldiğini, yangınların yükselen hava sıcaklıkları, çakmak ve kibrit ile oynayan çocuklar ile sigara izmaritlerinden kaynaklandığını söyledi. Ateş, çocukların çakmak ve kibritle oynamaması, izmaritlerin çevreye atılmaması ve piknikcilerin çöplerini temizleyerek ormanlık alandan ayrılmaları gerektiğini hatırlatarak, "Özellikle çocuklar kibrit ya da çakmak ile oynarken otları tutuşturuyor. Sönmeyen sigara izmaritleri de çalılık yangınlarının başlıca sebeplerinden birisi. Bu nedenle özellikle anne ve babaların çocuklarına çakmak ya da kibrit ile oynamamaları gerektiği konusunda sürekli olarak konuşmaları gerekir. Vatandaşlarımız da sönmeyen sigara izmaritlerini kesinlikle çalılık alanlara atmamalılar.” dedi.

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş ayrıca araçların muayene ve bakımlarının zamanında yapılması gerektiğini, aksi takdirde eskiyen ve yıpranan kablolar nedeniyle yangınların meydana gelebileceği konusunda vatandaşları uyardı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER