ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 15:04

Havalar ısındı oto lastikçilerin iş yoğunluğu arttı

Havalar ısındı oto lastikçilerin iş yoğunluğu arttı


Yozgat’ta baharla birlikte hava sıcaklıklarının artması oto lastikçilerin iş yoğunluğunu artırdı. Lastikçiler, araçlarının lastiklerini değiştirmek için gelenlerle doldu.

    İlde 3 yıldır oto lastik satışı ve tamiratı yapan Erol İşbilen, havanın ısınmasıyla birlikte son bir haftadır işlerinde yoğunluk yaşadıklarını söyledi. İşbilen, "Baharla birlikte hava sıcaklıkları da artmaya başladı. Yozgat’ta kış mevsimi yaz göre daha uzun seyrettiği için her yıl mayıs ayına kadar lastik değiştirme işi devam ediyor. Bizim lastik atölyemiz, oto tamir bakım ve yedek parça bayimizin olduğu 3 katlı binada olduğu için araçlarını tamire getiren vatandaşlar da bizi tercih ettiği için iş yoğunluğumuz biraz daha artıyor. Allah’a şükür şuan işlerimizden oldukça memnunuz." dedi.

    Araç sahiplerini araçlarının kışlık lastiklerini değiştirmesi konusunda uyaran İşbilen, "Çünkü kış lastiği kış şartlarına göre özellik taşımaktadır. Yaz lastikleri ise yaza göre tasarlanmıştır. Bu bakımdan yazlık lastiklerin mutlaka değiştirilmesi gerekir. Lastik değiştirme ve rot balans fiyatlarında geçen yıla oranla her hangi bir değişiklik olmadı. 4 lastik takma ve değiştirme 30 TL bu işlemi yaparken ayrıca balansı da ücretsiz yapıyoruz. Rot ayarını ise 25 TL’ye yapıyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER