ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 15:49

"Havaalanının maliyeti bu yıl ki vergilerle karşılandı"

"Havaalanının maliyeti bu yıl ki vergilerle karşılandı"


Kastamonu Defterdarı Yaşar Kısa, Kastamonu Havaalanı’nın maliyetinin bu yıl ki vergi tahsilâtları ile karşılandığını söyledi.

        Kastamonu İşadamları Derneği (KİAD) yöneticileri, Vergi Haftası kapsamında Defterdar Yaşar Kısa’yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kısa, toplumda vergi bilincinin gelişmesinin önemli olduğuna işaret etti. Ödenen vergilerin meyveleri hizmet olduğunu belirten Kısa, vergi vererek güvende olan vatandaşların, daha güçlü bir Türkiye’nin oluşmasına katkıda bulunduğunu ifade etti.

        Kastamonu Havaalanı’nın maliyetinin bu yıl ki vergi tahsilâtları ile karşılandığına vurgu yapan kısa Kastamonu Vergi Dairesi olarak vergi kalemlerinden üç kategoride Türkiye birincisi olduklarını dile getirdi. Kısa, kutladıkları Vergi Haftası'nın amacının, verginin tabana yayılması ve öneminin anlatılması olduğunu kaydetti.

        KİAD Başkan Vekili İbrahim Umur ise “İşadamları için vergi dairesinin yüzü çok soğuktu. Maliye deyince insanlar tedirgin olurdu. Fakat sizlerle bu anlayış ve görüş çok değişti. Bize defterdarlığın sıcaklığını ve gülen yüzünü gösterdiniz.” diyerek Defterdar Yaşar Kısa’ya teşekkür etti.

        Ziyarete KİAD Başkan Vekili İbrahim Umur’un yanı sıra, Yönetim Kurulu üyeleri Bilgehan Çapraz, Mehmet Civelekoğlu, Mehmet Caferoğlu, Necmettin Kantar, Feridun Öztürk, Ali Osman Yıldız ve Dernek Genel Sekreteri Haşim Ünal da katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER