ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:35

Hava sıcaklıkları azalıyor


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonundan itibaren hava sıcaklığının azaldığı uyarısında bulundu. 4-8 derece azalacak sıcaklıklar mevsim normalleri civarına inecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Türkiye'nin halen üzerinde bulunan yağışlı havaya ilaveten bu akşamdan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği belirtilerek, "Yarın yurdun batısında (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz) görülecek yağışların yağmur ve sağanak, pazar günü yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların genellikle yağmur, Trakya, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın Kıyı Ege’de yarın ve Pazar günü Batı Akdeniz’de meydana gelecek yağışların çok kuvvetli ve yerel olarak şiddetli olması bekleniyor." denildi.

Türkiye'nin tamamını etkisi altına alan yağışlı ancak mevsime göre ılık havanın hafta sonunda etkisini kaybederek pazar günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde (Marmara Bölgesi’nde), pazartesi ve salı günleri ise Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinde (Karadeniz, İç Ege ve İç Anadolu Bölgesi) 4-8 derece azalacağı belirtilen açıklamada mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının mevsim normalleri civarına ineceği kaydedildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER