ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 12:01

Hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı kesimlerinde 4 derece artacak


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre hava sıcaklığının, kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz ile Ordu, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde görülecek sağanak yağışların, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara, Batı Karadeniz ve Kıyı Ege'de kuvvetli kuvvetli (30-60 km/s), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Yağışların, Rize ile Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Rüzgarın, Marmara, Batı Karadeniz ve Güney Ege Kıyıları'nda kuvvetli (30-60 km/s), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER