ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2013 Pazar 12:48

Hava sıcaklığı Batı'da 5 derece artacak, Doğu'da azalacak


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre hava sıcaklığı batı bölgelerinde 5 derece artacak, Doğu'da ise 4 derece azalacak. Yağışların kuvvetli olduğu yerlerde de sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar gibi konularda ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg), Kocaeli, Sakarya, İstanbul'un Anadolu Yakası, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Batı Karadeniz başta olmak üzere yağış alan yerler ile Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve batı, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında ve Batı Karadeniz ile Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Yağışların, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg), Kocaeli, Sakarya, İstanbul'un Anadolu Yakası, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER