ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 10:26

Hava sıcaklığı artmaya devam edecek


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre hava sıcaklıkları artmaya devam edecek

Yapılan son değerlendirmelere göre, Kars, Ardahan, Iğdır, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklarla görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ardahan çevreleri ile Kars ve Artvin'in yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor. İstanbul 20, Ankara 22, İzmir 25, Adana 24, Antalya 26, Samsun 15, Erzurum 9, Diyarbakır 21 derece sıcaklık olacak. Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli (30-40 km/s) olarak esmesi bekleniyor.


BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve az bulutlu, batısının öğle saatlerinde çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Ege: Az bulutlu ve açık olacak.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Artvin'in yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar; Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak, Kars çevrelerinde yağmur ve karla karışık yağmur, Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER