ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 23:10

Hatay’daki ölümü protesto eden grup, yol kapatınca polis müdahale etti


Hatay’ın Antakya ilçesinde ODTÜ protestolarına destek vermek ve ‘Gezi Parkı’ eylemlerinde hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in faillerinin bulunması için düzenlenen gösteriye polisin müdahalesi sırasında başına gaz kapsülü isabet ettiği iddia edilen Ahmet Atakan’ın ölümünü protesto eden grup yol kapatınca protestocu gruba polis müdahale etti.

Ankara’nın değişik bölgelerinde akşam saatlerinde toplanan gruplar, saat 20.00 sıralarında Güvenpark’a gruplar halinde gelmeye başladı.

Güvenpark’ta toplanan bu gruplar, burada sloganlar atarak, şarkılar söyleyİP Ahmet Atakan’ın ölümünü protesto etti. Zaman zaman grup yolu kapatmaya başlayınca polis, hoparlörler aracılığıyla anonslar yaptı.

Grup içinden yolu açmaya çalışanları ve polisin anonsunu dinlemeyen gruba TOMA ve biber gazı kullanılarak müdahale edildi.

İlk müdahale sonrasında ara sokaklara kaçan gruba, polis biber gazı ile müdahaleye devam etti. Polis tarafından atılan biber gazından yoldan geçen vatandaşlar da etkilendi. Biber gazından etkilenen vatandaşlara ilk tedaviyi de polis yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER