ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ağustos 2013 Çarşamba 07:18

Hatay’daki izinsiz gösteriye polis müdahalesi

Hataydaki izinsiz gösteriye polis müdahalesi


 Eskişehir’de, 'Gezi Parkı' protestoları sırasında yaralanan ve uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın memleketi Hatay’da izinsiz gösteri yapan gruba polis müdahale etti.

Ali İsmail Korkmaz’ın ölümünün 40. günü dolayısıyla düzenlenen mevlidin ardından bir grup gösterici, Uğur Mumcu Alanı'nda toplandı. Bir süre bu alanda slogan atan grup, daha sonra yürüyüşe geçerek Armutlu mahallesinden Gündüz caddesine doğru ilerlerdi. Grup üyeleri cadde kavşağına gelip bir süre oturma eylemi yaparken eylemin devam ettiği bir binanın çatı katından polisin üzerine havai fişek atıldı. O ana kadar gruba herhangi bir uyarı yapmayan ve beklemede kalan güvenlik güçleri, üzerlerine atılan havai fişeklerle birlikte oturmakta olan gruba TOMA ile müdahale etti.

Ara sokaklara kaçan grup üyeleri cadde üzerine çöp konteynerlerini çıkararak barikat yaptı ve barikatı ateşe verdi. Polise taş, bilye, ses bombası ve havai fişek atan grup 1,5 saat süre ile polisle çatıştı. Polisin tazyikli su ve biber gazı ile müdahale ettiği grup ara sokaklardan kaçarak eylemlerini sonlandırdı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER