SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 20:24

Hatay’da bir kişi, “MERS-CoV” virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/hatayda-mers-suphesi-1479364-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/hatayda-mers-suphesi-1479364-622x360.jpg
Hatayda Mers şüphesi

Hatay’ın İskenderun ilçesinde hac dönüşü yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişi, “MERS-CoV” virüsü şüphesiyle tedavi altına alındı.


Hacdan geldiği öğrenilen Gazali Ö. (63), yüksek ateş şikayetiyle İskenderun Devlet Hastanesi’ne geldi. Gazali Ö.’nün hacdan geldiğini öğrenen acil servisteki doktorlar, “MERS- CoV” virüsünü göz önünde bulundurarak hastayı tedbir amaçlı intaniye bölümünde karantina altına aldılar. Acil servisteki hastalar ve hastane personeline de önlem olarak maske dağıtıldı.

Gazali Ö.’nün tetkiklerinin devam ettiği öğrenildi. Tedavi sonrası şikayetlerinde azalma görülen hastanın gözetim altında bulunduğu, tedbir amaçlı karantinada kalmasına devam edileceği öğrenildi. Başhekim Veysel Yıldırım, “Korkulacak bir durum yok. Hastamızın hacdan geldiği düşünülerek tedbir amaçlı tedavimize intaniye bölümünde devam ediyoruz” dedi.

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

O şahısta Ebola virüsü şüphesi!

SONRAKİ HABER

Diyarbakır’da büyük panik!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.