ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 07:06

Hatay'da izinsiz gösteri

Hatayda izinsiz gösteri


'Gezi Parkı' eylemleri kapsamında Eskişehir'de düzenlenen protesto gösterilerinde yaralanan ve uzun süre tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Hataylı Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün 40. gününde Antakya'da olaylar çıktı.

Konuyla ilgili soruşturmanın uzun sürdüğünü ileri süren bir grup, yürüyüş yapmak istedi. Halkevleri'nin organze ettiği yürüyüşün izinsiz olması üzerine Gündüz Caddesi üzerinden Sümerler Mahallesi'ne yürümek isteyen grup, polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayıp yürüyüşü sürdürmek istedi.

TOMA'ların su ile müdahale ettiği grup, ara sokaklara kaçtı. Buradan polise taş ve sopa atan eylemciler, daha sonra Armutlu Mahallesi'nde bir araya gelerek barikat kurdu. Barikatları ateşe veren grup, polise bilye, taş ve tuğla atarken polis gruba biber gazı sıktı. Apartmanların çatı katlarından çekyat, kaya parçaları, cam şişe atan eylemciler, saat 21.30 sıralarında başladıkları eylemlerini 01.30 sıralarında polise havai fişek atarak sonlandırdı. TOMA ve çevik kuvvet polislerinin üzerine havai fişek atan grup ara sokaklara kaçarak gözden kayboldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER