ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 18:30

"Hatay'da eğitimler devam ediyor"


 Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof.Dr. Hüsnü Salih Güder, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) yönetimini ziyaret ederek yeni yönetime görevlerinde başarılar diledi.
Suriye olayları ve Hatay’da yaşanan olayların ardından halk ile sürekli bir araya geldiklerini vurgulayan Rektör Güder, “Birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Hatay’da çok sayıda tarihi ve kültürel yapıyı bir arada barındıran barış ve hoş görü kentidir. Bu bağlamda eğitimlerimiz de herhangi bir aksama olmadan devam etmektedir.” dedi.

    Şehre kazandırılan fakültelerin artması ve İskenderun Üniversitesi'nin kurulma aşamasına da değinen MKÜ Rektörü Güder, “Üniversitelerin kurulmasında sağlam alt yapı oluşturmak içi çaba sarf ediyoruz. Ve çalışmalarımız bu yönde.” ifadelerine yer verdi. Hatay’da denizcilik sektörü adına önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Güder, “Denizcilik fakültemize donanımlı bir geminin yapım aşaması da devam ediyor. İTSO yönetiminin şehre kazandırdığı fakülteler ve eğitime verdiği destekten dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

    Hatay ve çevre ilçelerini gezerken, o şehrin yöneticilerini de yanlarına alarak o bölgedeki konuların işleyiş şekillerini öğrenmek için çaba sarf ettiklerine dikkat çeken Rektör Güder, “Denizcilik Fakültesi ve diğer fakültelerin de kurulması ile İskenderun Üniversitesinin alt yapısı hazırlanmış oluyor.” diye konuştu

    İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise "Birlik ve beraberliği daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, şehrimize ve insanlarımıza daha iyi ne gibi hizmetler yapabiliriz bu konular ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Oda olarak üyelerimize ve halkımıza yaptığımız faaliyetleri anlatıyoruz ve özellikle oda olarak üniversitelerimize gerekli desteği de veriyoruz. İskenderun Üniversitesi'nin de bir an önce alt yapı çalışmalarının bitirilerek tamamlanmasını arzu ediyoruz.” ifadesini kullandı.

    Ziyarette MKÜ Rektörü Prof.Dr.Hüsnü Salih Güder, Rektör yardımcı Prof. Dr. Al Koç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ertuğrul Baltacıoğlu, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ayşe Bahar Yılmaz, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Yavuz Mazlum’un ziyaretinde İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Vekili Çağrı Belibağlı İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO yönetim kurulu üyeleri Adnan Mursaloğlu, Muhsin Yeter, Bülent Seküçoğlu, Okan Belli ve Necat Özkaya’da hazır bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER