ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ocak 2013 Salı 13:54

Hastanın imdadına paletli ambulans yetişti


Başkent Ankara'da fenalaşan yaşlı bir hastaya müdahale etmek için yola koyulan ambulans aracı kar engeline takıldı. Hastanın bulunduğu sokağa giremeyen ambulansın yardımına ise paletli ambulans yetişti. Yoğun kar ve buzlanmaya rağmen yokuşu rahat bir şekilde çıkan paletli ambulans, hastayı alıp diğer ambulansa nakletti.

Ankara’da etkili olan kar yağışı vatandaşların yanı sıra ambulans ekiplerini de zorladı. Mamak ilçesinde fenalaşan ve yatalak olduğu öğrenilen Şevket Kılıç için ailesi ambulans istedi. Vakıanın ara sokakta olması nedeniyle yola çıkan ambulans ekibi, yokuşta zor anlar yaşadı. Buzlu yolu çıkamayan ambulans, geri dönmek zorunda kaldı. Aracı sokağa bırakan sağlık ekipleri kalan yolu yürüdü. Bir sağlık personeli de sedye ile yaşlı hastanın yanına gitti. Aynı vakıaya yönlendirilen paletli ambulans ise yokuşu zorlanmadan çıktı. Olay yerine ulaşmayı başaran sağlık elemanları, yaşlı hastaya ilk müdahaleyi evde yaptı. Yapılan müdahalenin ardından Şevket Kılıç, sedye ile önce paletli ambulansa alındı. Paletli ambulans ise sonra hastayı buzlu yolu çıkamayan diğer ambulansın yanına götürdü. Paletli ambulanstan indirilen hasta diğer ambulansa sevk edildi. Yaşlı hasta daha sonra ambulansla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Çevrede toplanan bazı vatandaşlar ise Sağlık Bakanlığı’nın verdiği hizmetin önemine dikkat çekti. Duygulandığını ifade eden Mehmet Topsakal isimli vatandaş, “Bu yokuşa normal bir arabanın çıkması imkânsız. İlk defa gördüm paletli ambulansı ve çok duygulandım. Çünkü gerçekten yaşlı bir hasta ona ulaşılması gerekiyordu. Bu paletli ambulans olmasaydı vakit kaybı olacaktı.” dedi.

YOLU ÇIKAMAYAN SERVİS ARACI GERİ DÖNMEK ZORUNDA KALDI

Ambulans araçlarının zorlandığı sokakta bazı araçlar da zor anlar yaşadı. Yokuşu çıkamayan bir servis aracı, öğrencileri indirip geri dönmek zorunda kaldı. Servis aracının sokağı güçlükle inmesinin ardından öğrenciler ancak araca binebildi. Yokuşu çıkmaya çalışan vatandaşların da güçlük çektiği görüldü. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER