ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 12:56

Hastanın imdadına helikopter ambulans yetişti


Nevşehir Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi görürken ağırlaşan bir hasta, Kayseri’den gelen 112 Acil hava ambulans helikopteri ile Konya'ya nakledildi.

Nevşehir Devlet Hastanesi’ne, 3 Şubat'ta 2000 Evler Mahallesi'nde bir inşaatta çalışırken 4. kattan düşme sonrası Erdoğan Yalçın (45) ağır yaralı olarak getirildi. Hastanede yapılan tahliller sonucunda dalak, diyafram yırtılması, akciğer zedelenmesi olduğu tespit edildi. Yaralı, acil olarak genel cerrahi ve anestezi uzmanları başkanlığındaki ekip tarafından ameliyata alındı. Ameliyattan çıkan hasta 9 gün yoğun bakım servisinde tutuldu.

En son yapılan EKO testinde kalp kapakçığındaki yırtık nedeni ile acil olarak Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Kliniği'ne sevkine karar verildi. Kara ambulansı ile sevkinin uygun olmayacağı düşünülerek, Kayseri Bölgesi’nden Sağlık Bakanlığı 112 Acil hava ambulansı istendi. Nevşehir Devlet Hastanesi’nin pistine inen helikopter ile hasta kısa sürede Konya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'ne nakledildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER