ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2013 Perşembe 16:05

Hastanedeki çocuklara yeni yıl kutlaması

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde tedavi gören çocuklar için yılbaşı eğlencesi düzenlendi.


ÇÜ Hipokrat Konferans Salonu'ndaki etkinlikte çocuklar, canlı müzik eşliğinde eğlendi. 8 yıldır böbrek nakli bekleyen ve vücuduna sonda katılı olan 11 yaşındaki Alper Semih Gültekin de dans ederek eğlenceye katıldı.

Hastane Gönüllüleri Derneği Başkanı Gönül Uysal, yaptığı konuşmada, 28 yıldır dernekte görev aldığı, geleneksel olarak düzenledikleri yılbaşı etkinliğini bu yıl da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Etkinliğe gelemeyen çocukları, tedavi gördükleri serviste ziyaret edere, hediyeler verdiklerini belirten Uysal, "Çocukları hastane atmosferinden uzaklaştırmış oluyoruz. Tabi ki burada dertlerine çare bulamıyoruz ama bir nebze olsun onları eğlendiriyoruz. Çocukların oynamaları, gülmeleri bizleri mutlu ediyor" dedi.

İncirlik'teki 39. Kanat Üs Komutanlığı'nda görev yapan bir grup ABD'li personel de yılbaşı eğlencesine katıldı. Personelden Josh Ockens, "Noel Baba" kostümüyle çocuklara hediye dağıttı. Ockens, çocuklara güzel anlar yaşatmak için geldiklerini belirterek, hastane ortamında çocukları mutlu etmenin daha anlamlı olduğunu vurguladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER