ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:13

Hastanedeki çocuklar, "Kurban Bayramı"nı kutladı


Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK), Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören ve bayramı hastanede karşılayacak çocuklar için eğlence düzenledi.
Hastane bünyesindeki ilköğretim okulunda gerçekleştirilen etkinlikte kanser hastası çocuklar için palyaço gösterisi sunuldu, pasta kesildi ve hediyeler dağıtıldı.
KİTVAK Yönetim Kurulu Üyesi İklil Ulueren, farklı etkinlikler ile çocukları mutlu etmek istediklerini anlattı. Hasta çocukların iyileşme sürecini hızlandırmayı hedeflediklerini söyleyen Ulueren, "Hasta çocuklara moral vermek istiyoruz. Dünya telaşı içindeki insanların da hastanedeki çocukları unutmamasını diliyoruz" dedi.
Vakfın Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ile Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'nin ardından 2. konukevi projesini de hayırseverlerin yardımıyla hayata geçirebileceğini dile getiren İklil Ulueren, Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların KİTVAK'a bağışta bulunabileceğini söyledi.
Hastanede tedavisi süren 7 yaşındaki Hasan Tekin'in annesi Süreyya Tekin de bayramı hastanede karşılayacak olmanın hüznünü yaşadığını, ancak öncelikli isteğinin çocuğunun sağlığına kavuşması olduğunu belirtti.
Yasin Yeşilyurt'un (4) annesi Fatma Yeşilyurt da oğlunun 1,5 ay önce hastalandığını, ilk kez bir bayramda hastanede yatacaklarını ifade ederek, çocukları sevindiren vakıf yöneticilerine teşekkür etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER