ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:11

Hastanede karne sevinci


Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sınıfta eğitim gören 16 çocuğun karnesini doktorlar verdi.

Hastane sınıfında düzenlenen karne törenine, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Sevinç, hastane yöneticisi Prof. Dr. Rüstem Aşkın, başhekim Prof. Dr. Mehmet Karadağ, hastane müdürü Ensar Güveli, hastane sınıfı öğretmenleri Hızır Soyer ve Ümmühan Keyif Koç katıldı. Kollarında serum takılı olduğu halde ders gören öğrencilere karneleri verildi. Sınıfları yerine hastanede karne almak zorunda kalan öğrenciler duygulu anlar yaşadı. Çocukların aileleri de duygulandı.

Oğlu Burak Bulak’ın hastalığı nedeniyle hastane sınıfında 3 hafta eğitim gördüklerini belirten Gülsüm Bulak, yaşadığı mutluluğu şu sözlerle ifade etti: "Çok duygulandık, çok güzel bir duygu. Çocuğum da çok duygulandı. Teşekkür ediyorum."

Babasını 3 ay önce kaybeden Cebrail Sülük de kolundaki serumla birlikte karnesini aldı. Cebrail’in annesi Semiha Sülük, "Babası ilk karnesini almıştı birinci dönemde. İkinci dönemde babasını kaybettik. Şu an çok duygulandık, çok sevindik karnesini aldığımız için. Oğluma babasını aratmadılar, çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Bandırma’dan gelen ve 5 gündür hastanede tedavi gören 8. sınıf öğrencisi Nazmiye Akbal ise şunları dile getirdi: “Karne almak çok güzel duygu. Kendi okulumda alamadığım için burada aldım. Çok mutluyum. Çocukları da sevdiğim için burada olmak istedim."

Bayıldığı için hastaneye geldiğini ve 2 gecedir hastanede kaldığını belirten 8. sınıf öğrencisi Tuğbanur Karagülle de şöyle konuştu: "Bayılınca merdivenlerden düştüm ayağımı da incittim. Bugün taburcu olacaktım ama olamadım. Karnemi okulumda almak istiyordum ama burada nasip oldu. Artık eve gedince okuldan da alırım karnemi.”

Başhekim Prof. Dr. Mehmet Karadağ, 2012-2013 eğitim öğretim yılında 315 çocuğa eğitim verdiklerini belirterek, “Onların sevinçlerine ortak olduk, çok mutluyuz. Hepsini başarılarından dolayı kutluyorum. Bugün 16 çocuğumuz karne alacak. Bir üst sınıfa geçtiler. Tatil yapmaları için uğurluyoruz. Geçmiş olsun diyorum ve karnelerinden dolayı da tebrik ediyorum." diye konuştu.

Çocukların öğretmeni Ümmühan Keyif Koç ise normal okullardan farklı olarak çocuklarla birebir ilişki kurduklarını, onların sağlıklarıyla da ilgilendiklerini ifade etti. Bugün eğitim öğretim dönemini bitirdiklerini ve karne töreni yaptıklarını vurgulayan Koç, "Bunu yapmaktaki amacımız şuydu, çocuklar bugün okullarında karne alamadılar. Biz de onlara bu burukluğu yaşatmamak için karne hazırladık. Onlar mutlu oldu, biz de mutlu olduk.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER