ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 19:53

Hastane yöneticileri Dinar’da toplandı


Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği'Yne bağlı ilçe devlet hastaneleri yöneticileri, Dinar ilçe protokolünün de katıldığı toplantıda bir araya geldi.

Dinar Park Ala salonunda yapılan hastane yöneticileri toplantısına Dinar Kaymakamı Avni Kula, Evciler Kaymakamı Hasan Gökpınar, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Müslüm Arslan, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şekerci, Dinar Devlet Hastanesi Başhekimi Bayram Beder ve ilçelerden hastane yöneticileri katıldı.

Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreteri Ayhan Erenoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, özel sektörde olduğu gibi hızlı adımlar atmak için Kamu Hastaneleri Birliği'nin kurulduğunu söyledi. Önceden bir atama yapılacağı zaman valiliğe yazı gönderildiğini ve tanıdığı olanların atamaları durdurabildiğini anlatan Erenoğlu "Şimdi ise böyle bir şey söz konusu değil, atamalar gerçekleştiriliyor ve sonrasında Valiliğe bir bilgilendirme yapılıyor.” dedi. Erenoğlu, bölgede 4 ilçenin olduğunu belirterek, tüm hastaneler için alımların toplu olarak yapıldığını ve ciddi derecede tasarruf sağladıklarını söyledi.

Dinar Kaymakamı Avni Kula ise hastane yöneticilerine yönelik yaptığı konuşmada, “İnsanın birinci önceliği yaşamdır, ilk önce can sağ olacak, diğer hizmetler her zaman yapılabilir. Sağlık sektöründe son yıllarda büyük gelişmeler oldu, dışarıdan sağlık turizmi bile gelişmeye başladı. Bu bağlamda ortak görevimiz vatandaşlara hizmettir.” dedi.

Her şeyin başı sağlıktır diyerek konuşmasına başlayan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar da, artık devlet hastanelerinin özel hastaneler gibi çalıştığını ve sağlık anlamında her şeyin çok daha güzel olacağını kaydetti. Acar, şunları söyledi: “Dinar ilçesi 54 köyü olan büyük bir ilçe, bu nedenle hastanemiz şu an itibariyle fiziki anlamda çok yetersiz. Doluluk oranı aşırı derecede fazla, şimdi ise yeni bir hastane yapılıyor. Gönül isterdi ki 100 kişilik değil 250 kişilik olsun. Biz belediye olarak yeni hastane yapımı için yer verdik. Ben buradan otogarı da vermeyi taahhüt ediyorum, yeter ki hastane 250 yatak sayılı olsun. Ben ve belediye her zaman sizlerin arkasındayım ve hizmetinizdeyim.”

Yapılan konuşmaların ardından sunum eşliğinde hastanelerle alakalı tanıtıcı bilgiler verildi. Dinar Devlet Hastanesi Başhekimi Bayram Beder yaptığı tanıtımda, genel sekreter tarafından 2 Kasım tarihinden beri motivasyon ziyaretlerini yaptıklarını söyledi. Beder, motivasyon ziyaretlerinde fiziki şartların iyi olmadığını belirterek, bu açığı vatandaşlara güler yüz göstererek kapattıklarını bildirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER