ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 10:11

Hastane enfeksiyonları Bursa’da ele alındı


Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nin desteğiyle Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde, “Hastane Enfeksiyonlarına Güncel Yaklaşımlar” konulu bir sempozyum düzenlendi. Kamu ve özel hastanelerden yoğun katılımın olduğu sempozyumda, hastane yöneticileri ve Uludağ Üniversitesi'nden akademisyenler yer aldı.

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Murat Tutanç, sempozyumun amacını bütün hasta ve hastane çalışanlarını yakından ilgilendiren hastane enfeksiyonlarına karşı katılımcıları bilgilendirmek şeklinde açıkladı. Sempozyumda ‘Yoğun Bakım Enfeksiyonları ve Kontrol Önlemleri’ ile ‘Katater Kaynaklı Enfeksiyonlar’, ‘Cerrahi Alan Enfeksiyonları’, ‘İzolasyon Önlemleri’, ‘Yenidoğan Ünitelerinde Enfeksiyon Kontrolü’, ‘Yoğun Bakım Ünitelerinde Enfeksiyon Kontrolü’, ‘Yoğun Bakımlarda Ventilatör İlişkili Pnömoniyi’, ‘Yoğun Bakım Enfeksiyonlarından Korunma’, 'Merkezi Sterilizasyon Ünitesinin İşleyişi’, ‘Cilt Bütünlüğünün Korunması’, ‘Hastane Temziliği’ ve ‘Yoğun Bakımda Hemşire Olmak’ konuları ele alındı.
Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbı Hizmetler Başkanı Çetin Bakır, sempozyumun sonunda konuşmacılara plaket takdim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER