ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 12:31

Hastane çalışanları hakkında yapılan şikayetler azaldı

Hastane çalışanları hakkında yapılan şikayetler azaldı


 Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Erdoğan Taş, hastane çalışanları hakkında fazla şikayet almadıklarını söyledi.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (AEAH) Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona katılan Taş, Antalya’daki birlik yönetimi ve yapılanması hakkında AEAH yardımcı sağlık personeline bilgi verdi. 10 yılda sağlık alanında ciddi değişim yaşandığını kaydeden Taş, şikayetlerin azalmasının, yardımcı sağlık personeli konusunda önemli bir gelişme kaydedildiğinin göstergesi olduğunu ifade etti.

AEAH’nin, 900 yataklı büyük bir hastane olduğunu hatırlatan Taş, hasta memnuniyeti kadar çalışan memnuniyetini de önemsediklerini belirtti. Taş, AEAH yardımcı sağlık personeline, mesai bitiminde tüm personelin spor yapabilecekleri basketbol, voleybol sahası ve tenis kortlarını içeren sosyal alanlar oluşturacakları müjdesini verdi.

Toplantıda konuşan AEAH Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Ramazan Çetinkaya da personel memnuniyeti ile ilgili olarak 3-6 aylık periyotlarla anket yaptıklarını söyledi. Buna göre, AEAH’de çalışan memnuniyeti yüzde 85. Memnuniyeti olumsuz etkileyen nedenleri de tespit ettiklerini dile getiren Çetinkaya, “İlerleyen günlerde de bu sorunları da çözeceğiz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER