ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 14:33

Hasta yakınlarına ücretsiz konaklama imkânı

Hasta yakınlarına ücretsiz konaklama imkânı


Antalya Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından gelip kalacak yeri olmayan hasta ve hasta yakınları için yatılı sosyal tesis açacak.

Belediye Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, kalacak yeri olmadığı için hastane koridor ve bahçelerinde yatmak zorunda kalan vatandaşların yararına bir proje gerçekleştirdi. Tedavi ve kontrol maksadıyla yakınlarını şehir dışından Antalya’daki hastanelere getiren vatandaşlar bundan böyle Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılacak 50 yatak kapasiteli misafirhanede konaklayabilecek.

Hastanelere yakın bir bölge olan Altındağ Mahallesi’nde hizmete girecek sosyal tesisten süreli ve kontrollü tedavi için Antalya’da bulunan ve kalacak yer sorunu olan, maddi imkânı yetersiz hasta ve hasta yakınları faydalanacak.

Öte yandan tesis, hasta ve hasta yakınlarının barınmalarının yanı sıra, fiziksel, sosyal, psikolojik ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hizmet de verecek. Misafirhaneden faydalanmak isteyen hasta yakınları tesis hizmete girdikten sonra misafirhaneden temin edecekleri dilekçe ve hastaneden alacakları ilgili belgeyle müracaatta bulunabilecek.

Misafirler, ihtiyaçlarına göre belirlenen süre zarfınca konaklama yapabilecek ve hastanelere olan ulaşımları belediye tarafından karşılanacak.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER