ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 12:23

Hasta yakınlarına sıcak yuva

Hasta yakınlarına sıcak yuva


Ankara Yenimahalle Belediyesi, Onkoloji Hastanesi’nin bahçesinde yakınlarının sağlığına kavuşmasını bekleyenler için yaptırdığı misafirhaneyi hizmete açmaya hazırlanıyor. Eylül ortalarında kapılarını hasta yakınlarına açılması planlanan 450 kişi kapasiteli misafirhanede, birer, ikişer ve üçer kişilik odalarda vatandaş ağırlanacak. Açık restorandan, internet kafesine kadar pek çok alanda hizmet verecek olan misafirhane, 31 araç kapasiteli otoparkıyla 4 bin 300 metrekare alana inşa ediliyor.

    Belediye Başkanı Fethi Yaşar, misafirhane inşaatını gezerek, inşaat hakkında bilgi aldı. İnşaatın en kısa zamanda tamamlanması talimatını veren Yaşar, inşaat malzemelerine kadar pek çok detayla yakından ilgilendi. Hasta yakınlarına tedavi sürecinde belediyenin ev sahipliği yapacağını söyleyen Yaşar, “Hedefimiz, vatandaş için her alanda hizmet üretmek.” dedi.

    YAZ OKULLARI YAZA HAZIR

    Öte yandan ekonomik durumu müsait olmayan aileler için planlanan Yaz Okulu Projesi Yenimahalle Belediyesi tarafından geçtiğimiz gün hayata geçirildi. İlçede her ailenin çocuğunu yaz okuluna gönderme hakkının olduğunu belirten Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Gelecekte Türkiye’ye hizmet edecek çocuklarımızın eğitimlerine destek olacak projelerimizi bundan sonra da devam ettireceğiz.” dedi.

    14 BRANŞ VAR

    7-14 yaş aralığındaki çocukların öğrenim göreceği kurslarda futbol ve yüzme dersleri verilecek. Yenimahalle Belediyesi’nin bünyesinde görev yapan uzman eğitmenler tarafından verilecek spor derslerinin yanı sıra YENİMEK Merkezleri’nde toplam 14 branşta kültürel ve mesleki kurslar da verilecek. Bilgisayar, yabancı dil, kişisel gelişim, müzik, müzikal gösteri, seramik, cam boyama, sanat tasarımı ve el sanatları gibi derslerin verileceği kurslarda yaklaşık 200 kursiyer öğrenim görecek. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER