ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 17:29

Hasta yakını, kadın doğum uzmanını darp etti


Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberlerinin sonuncusu İstanbul'dan geldi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli kadın doğum uzmanı doktor, bir hasta yakını tarafından darp edildi. Fatih Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, olayın kabul edilemez olduğunu belirterek avukatlar kanalıyla gerekli adli sürecin başlatıldığını belirtti.

Sağlık hizmeti veren doktor, hemşire ya da hastane görevlisi olarak çalışan görevlilere karşı şiddet hız kesmeden sürüyor. Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen bu olumsuz haberlere bir yenisi de İstanbul'da eklendi. Bugün saat 15.00 sıralarında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Sahra Çavuşoğlu, bir hastanın yakını tarafından darp edildi. Olayın ardından görevli diğer personelin araya girmesiyle saldırgan etkisiz hale getirilerek adli makamlara teslim edildi.

Hastanenin Çalışan Güvenliği Birimi tarafından saldırı olayı ile ilgili başlatılan inceleme sonrasında Genel Sekreterlik avuktalarının görevlendirildiği ve adli sürecin yakından takip edileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, "Yoğun bir çalışma temposu içinde tüm gayretleri ile sağlık hizmeti sunan sağlık çalışanlarına yönelik bu şiddet olayları kabul edilemez ve anlaşılamaz bir tutumdur. Hekimimize yönelik bu davranışı esefle kınıyor benzer olayların yaşanmamasını diliyoruz." ifadesi yer aldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER