ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 15:37

Hasta Suriyeliye tekerlekli sandalye verildi

Hasta Suriyeliye tekerlekli sandalye verildi


Şanlıurfanın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan obezite hastası Suriye vatandaşı genç kıza Kaymakam Musa Sarı tarafından tekerlekli sandalye hediye edildi.

Bahçelievler Mahallesinde ikamet eden Suriyeli bir ailenin kızı olan Abir Mahmet’e Kızılay’la yapılan görüşmeler neticesinde temin edilen tekerlekli sandalye Kaymakam Musa Sarı ve Kızılay Şube Başkanı Abdurrahim Sarice’nin katıldığı bir ziyaretle teslim edildi.

Obezite hastası Suriyeli genç kızın tedavisi konusunda da kendisine ve ailesine Kaymakamlık tarafından çeşitli yardımların yapıldığını belirten Kaymakam Sarı, kendi vatandaşlarımıza olduğu kadar Suriyeli misafirlere de yardımcı olma gayreti içerisinde olduklarını belirtti. Kaymakam Sarı, Suriyeli genç kızın sağlık durumunun iyiye gittiğini, kilo vermeye devam ettiğini ve kısa zamanda normal yaşam standartlarına kavuşacağını ümit ettiğini söyledi.

Suriyeli aile yardımlarından dolayı başta kaymakam olmak üzere herkese teşekkür edip, "Kızımız tekerlekli sandalye sayesinde dışarı çıkabileceği için çok mutluyuz" dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER