ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 11:53

Hasta çocuklar için "Yaren Bebek" projesi


İzmir'de öğrencilerin süslediği oyuncak bebekler, hastanede tedavi gören lösemi, kalp ve böbrek hastası çocuklar yararına satışa sunulacak.
İzmir Ekonomik Üniversitesi'nden (İEÜ) yapılan yazılı açıklamaya göre, Bostanlı Rotary Kulübü işbirliği ile hasta çocukları sevindirmek amacıyla "Yaren Bebek" projesi hazırlandı. Bu kapsamda akademisyenler ve öğrencilerin katkılarıyla oyuncak bebeklerin kıyafetleri tasarlandı ve süslemesi yapıldı.
Bebekleri moda stüdyosu dersi kapsamında hazırladıklarını kaydeden İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Elvan Özkavruk Adanır, projeden elde edilecek gelirin, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde tedavi gören lösemi hastası çocukların yanı sıra kalp ve böbrek rahatsızlığı çeken çocuklar için harcanacağını bildirdi.
Öğrencilerin desteğiyle yürütülen projeyle hasta çocuklar konusunda farkındalık yaratmayı ve toplumun dikkatini çekmeyi amaçladıklarını belirten Adanır, oyuncakların satışının ocak ayında yapılmasının planlandığını kaydetti.
- "Bebekler, bizi çocukluğumuza götürdü"
İEÜ Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 3. Sınıf Öğrencisi Gözde Şenkaya da ders kapsamında başladıkları projeyle çocukluğunu hatırladığını ifade etti.
Aynı bölümden Sırma Gülgeze ise "Çocuklara yardım etmeyi ve onların eğlenmesini amaçladığı için hepimiz derse büyük bir hevesle geldik" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER